MISCELLANEOUS / Textiles & Vintage / Blanket 12905087
*
nr 1290 5087
BLANKET
Habo Yllefabrik, 1950s, "Indianfilt", ej märkt. Width: 142cm. Height: 178cm.
Habo Yllefabrik, 1950-tal, "Indianfilt", ej märkt. Bredd: 142cm. Höjd: 178cm.
Estimate:
500
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday November 18 2019
at 19:23:58
- Bid history
Time
Bidder
Bid
15/11 20:17:47
1
100 kr
18/11 18:33:51
2
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 18
Retro
På vår populära retroauktion samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekselius, H ...
Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bredd: 142cm ej märkt filt habo yllefabrik textilier vintage
-
7062 CURTAINS
2 längder. Length: 190 cm, Marimekko, "Unikko", Ma..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45
-
8016 PICNIC HAMPER
Pic ball, Guzzini, Italy, plastic. Height: 25 ca,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:06
*
BLANKET
Read more about Retro
nr 1290 5087
BLANKET
Habo Yllefabrik, 1950s, "Indianfilt", ej märkt. Width: 142cm. Height: 178cm.
Habo Yllefabrik, 1950-tal, "Indianfilt", ej märkt. Bredd: 142cm. Höjd: 178cm.
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 150 |
Auction date: |
Monday November 18 2019 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
15/11 20:17:47 | 1 | 100 kr |
18/11 18:33:51 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 18
Retro
På vår populära retroauktion samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekselius, H ...Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bredd: 142cm ej märkt filt habo yllefabrik textilier vintage
-
7062 CURTAINS
2 längder. Length: 190 cm, Marimekko, "Unikko", Ma..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45 -
8016 PICNIC HAMPER
Pic ball, Guzzini, Italy, plastic. Height: 25 ca,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:06